Cabinetmaker and Compagnon du Tour de France, Thibault Desombre, zafascynowany meblami i designem, zapisał się do Ecole Nationale des Arts Décoratifs w Paryżu w 1981 roku.

Opuszczając ENSAD, jego pierwsze produkty zostały wyprodukowane przez P. Parenta (1983), następnie Grange (1986), dla którego zaprojektował kolekcję „Shaker, jego pierwszy wielki sukces komercyjny.

Jego gwiazda wciąż rosła, gdy produkował coraz bardziej współczesne przedmioty z tak różnych dziedzin, jak meble biurowe (Macé, Addform), kontrakty (Soca Line) i meble domowe (Ligne Roset, Cinna, Atlantis) i był zdobywcą wielu nagród .

Wykładowca i konsultant projektant La Redoute przez ostatnie dwa lata, Thibault Desombre jest projektantem z jasno zarysowaną ścieżką kariery, kierującą swoją ścieżką niezależnie od aktualnych trendów. Projektuje meble o czystych, czystych liniach, które ma nadzieję naładować emocjami. Jego współpraca z Ligne Roset i Cinną przyniosła mu wiele sukcesów, o czym świadczy jego krzesło Finn oraz sofy Mondo i Soho.