Architekt i projektant Roberto Paoli łączy głębokie kompetencje techniczne z mistrzostwem wykonania materiałów, dzięki czemu może tworzyć wysoce innowacyjne produkty.
Jego pracownia realizuje liczne projekty z różnych dziedzin projektowych, takich jak projektowanie produktów, aranżacja wnętrz i architektura (projekty domów, sklepów, salonów i stoisk wystawienniczych).
Roberto Paoli opracowuje obecnie produkty dla wysokiej klasy mebli i marek oświetleniowych, takich jak Ligne Roset, Fiamitalia, Artemide i Nemo Cassina.
W 2013 roku, współpracując z renomowanymi firmami, stworzył własną markę Seminato Mercadente, aby samodzielnie wytwarzać produkty charakteryzujące się intensywnymi badaniami, eksperymentami i innowacjami. Marka bierze swoją nazwę od jej siedziby, sugestywnej przestrzeni odrestaurowanej przez Roberto Paoli, w historycznym budynku (początek XX wieku) w Mediolanie. Roberto Paoli czterokrotnie zdobył Chicago Good Design Award, a także był nominowany do Compasso D’oro; zdobył nagrodę Interior Innovation Award w 2014 roku.
Roberto Paoli jest także twórcą i kuratorem wydarzeń projektowych i wystaw. Jest także członkiem kilku międzynarodowych jury.