Ronan i Erwan Bouroullec urodzili się w Quimper, odpowiednio w 1971 i 1976 roku.

Opuszczając Ecole Nationale des Arts Décoratifs, Ronan rozpoczął samodzielną pracę, wspomagany coraz bardziej przez Erwana, który wówczas studiował w Ecole des Beaux-Arts de Cergy. Oficjalnie współpracują ze sobą od 1999 roku. Ich współpraca jest ciągłym dialogiem, karmiącym się ich indywidualnymi cechami i napędzanymi wzajemnymi wymaganiami.

Giulio Cappellini odkrył je w 1997 roku, kiedy ich „niezintegrowana kuchnia” została zaprezentowana na Salon du Meuble de Paris. Z tego spotkania narodziła się nieprzerwana współpraca, którą ugruntowały liczne projekty od 1999 roku.
W 2000 roku Issey Miyake wezwał ich do zaprojektowania w Paryżu miejsca, w którym zmieści się jego nowa kolekcja ubrań A-Poc. W tym samym roku spotkanie z Rolfem Fehlbaumem, prezesem de Vitra, zaowocowało wyprodukowaniem w 2002 roku nowego systemu biurkowego o nazwie „Joyn”, co było debiutem ich współpracy.

Obecnie Ronan i Erwan Bouroullec regularnie współpracują z wieloma producentami, takimi jak Vitra, Cappellini, Issey Miyake, Magis, Ligne Roset, Habitat i Kréo. Jednocześnie pracują nad projektami architektonicznymi, takimi jak „la Maison flottante”, pracownia artystyczna przeznaczona dla Centre d’Art w Chatou.

Wybrani 'créateurs de l’année’ na Salon du Meuble w 2002 roku, otrzymali między innymi nagrodę New Designer Award na Międzynarodowych Targach Mebli Współczesnych w Nowym Jorku w 1999 roku, Grand Prix du Design de la Ville de Paris w 1998 r. i pierwszą nagrodę na Biennale du Design de Saint-Etienne w 1998 r. W 2003 r. otrzymali również tytuł Projektantów Roku od Elle Décoration Japan.

Ich prace były pokazywane na wielu wystawach zbiorowych i osobistych, takich jak „Ronan and Erwan Bouroullec” w Design Museum w Londynie w 2002 r. W czerwcu 2004 r. Poświęcono im indywidualną wystawę w Museum of Contemporary Art w Los Angeles.

Ronan i Erwan Bouroullec byli przedmiotem dwóch monograficznych publikacji: „Ronan et Erwan Bouroullec – Catalog de raison”, Editions Images Modernes / Kréo, 2002 oraz „Ronan et Erwan Bouroullec”, Edition Phaidon, 2003.

Od czasu do czasu prowadzą wykłady w wielu szkołach artystycznych lub projektowych. Ronan Bouroullec wykłada w Ecole Cantonale d’Art de Lausanne w Szwajcarii.