Moisés to urodzony w Meksyku projektant mieszkający w Mexico City (ur. 1983). Jego rodzinne miasto, chaotyczne i przeludnione, a także meksykańskie przedmioty, tradycje, tekstury, kontrast społeczny i różnorodność chromatyczna to elementy wpływające na pracę Moisesa.
Moisés uzyskał tytuł licencjata z wzornictwa przemysłowego na ITESM w 2007 roku, który ukończył z wyróżnieniem.
Moisé zawsze przyciągała prostota i świeże pomysły, dlatego zdecydował się na studia w Ecal w Lozannie w Szwajcarii, gdzie latem 2013 roku uzyskał wyróżnienie jako Master of Product Design.
Moisés wystawiał swoje prace w USA, Włoszech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Turcji, Hongkongu, Hiszpanii i Meksyku. Jego prace zostały wyróżnione między innymi przez Mexican Design Biennial INBA, The Good Design Award przez Chicago Atheneaum.
W 2013 roku Moisés tworzy Diario, markę, która przeprojektowuje meksykańskie przedmioty codziennego użytku, Diario to projekt społeczny, kulturalny, kuratorski i projektowy.
Moisés wierzy w transfer wiedzy projektowej, dlatego w latach 2014 – 2017 pracował jako profesor na Centro, jednej z najważniejszych uczelni projektowych w Meksyku, gdzie został nagrodzony jako najlepszy profesor wzornictwa przemysłowego. W sierpniu 2017 roku został mianowany regionalnym dyrektorem ds. Projektowania na ITESM, najważniejszym prywatnym uniwersytecie w Meksyku.