Michael urodził się w Akwizgranie w 1971 roku dla holenderskiej matki i niemieckiego ojca. Dorastał w części Niemiec graniczącej z Holandią i Belgią. Dziadkowie Michaela byli wykwalifikowanymi rzemieślnikami, więc wcześnie poznał wszelkiego rodzaju materiały i uwielbiał robić i tworzyć wszelkiego rodzaju rzeczy.

Po szkole Michael uczył się stolarza. Studiował projektowanie w Aachen, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Rok później, w wieku 27 lat, rozpoczął pracę jako wykładowca na Uniwersytecie w Aachen, gdzie wykładał rozwój produktów.

W tym czasie Michael rozpoczął pracę nad własnymi projektami z małymi niemieckimi wytwórniami projektowymi, takimi jak Details i Freiraum. Po wysłaniu pierwszej broszury w 1999 roku Michael zwrócił na siebie uwagę Habitat i Ligne Roset. Były to pierwsze duże międzynarodowe firmy, dla których pracował i pozostali lojalnymi klientami.

Michael od kilku lat prowadzi własne studio w Hamburgu, do którego przeniósł się po założeniu rodziny. Michael, jego turecka żona i dwie córki mieszkają w północnej części Hamburga.

Pracownia jest odpowiedzialna za szeroki wachlarz projektów projektowych z zakresu mebli, akcesoriów, oświetlenia i aranżacji wnętrz, wykorzystując różnorodne materiały i wszelkiego rodzaju technologie.

Jaki jest sekret Michaela? Odpowiedź jest prosta – weź codzienny artykuł i nadaj mu zwrot pod względem zastosowania, funkcji i materiału, aw wielu przypadkach dodaj odrobinę humoru.

Od 2008 roku Michael jest odpowiedzialny za kierownictwo artystyczne firmy Flora w Halver w Niemczech.

Klienci to Artepuro, Details, Konsulat Danii w Niemczech, Flora, Freiheit, Freiraum, Cinna, Clic, Habitat, Jasmim, Kaether & Weise, Ligne Roset, Louise Poulsen, Magazin, Morfoso i Rapsel.