Urodzona w 1989 roku.
Laura Väre jest projektantką z Helsinek. Ma doświadczenie jako rzemieślnik z metalu i dyplom z projektowania mebli w Lahti Institute of Design, a także tytuł magistra wzornictwa na wydziale Sztuk Stosowanych Szkoły Sztuki, Projektowania i Architektury Uniwersytetu Aalto. Jesienią 2019 roku Laura została wyróżniona tytułem Młodego Projektanta Roku przez Design Forum Finland.
Prace Laury obejmują zarówno meble i lampy, jak i różne projekty produktów. Inspiruje ją codzienność wokół nas. Światło, forma lub kolor, ciekawy materiał lub widok, coś, co budzi w niej uczucia. Czasami Laura może zacząć projektować produkt całkowicie zgodnie z jego przeznaczeniem, w którym to momencie może stwierdzić, że brakuje czegoś niezbędnego. Tworzenie często karmi kreatywność, a podczas projektu może pojawić się inspiracja.
Laura jako projektantka dąży do tworzenia pięknych, praktycznych i funkcjonalnych, a także ponadczasowych produktów, odpowiadających na współczesne wyzwania w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu. W jej pracach detale wykończeniowe zawsze łączą się z mocnym i minimalistycznym stylem.
Jej prace były prezentowane na międzynarodowych wystawach wzornictwa w Europie i Japonii. Laura należy do kolektywu Luomo, który otrzymał nagrodę Promise za dobry projekt na Gali Muoto 2016. Wiosną 2017 roku jej prace znalazły się w kolekcji Young Creatives podczas gali Grafia Awards. Wystawiała swoje prace na targach projektowych i meblowych, takich jak Habitare, Stockholm Furniture Fair i Salone Satellite w Mediolanie. Jej prace były prezentowane w kilku głównych publikacjach, w tym w magazynie AD, Dezeen, Domus, Sight Unseen, Wallpaper i wielu innych.