Urodzony w 1989 roku Frédéric Saulou studiował „l’espace et le design d’environnement” (projektowanie przestrzeni i środowiska) w Institut Supérieur des Arts Appliqués w latach 2007–2011. Swoją ciekawość projektowania kontynuował na kursie w école des Beaux Arts de Rennes, od którego uzyskał DNSEP w 2013 roku. Aby poszerzyć swoje doświadczenie, spędził kilka miesięcy pracując w agencji Eric Gizard Associés oraz projektantem Frédéricem Ruyantem.

Dziś te różnorodne doświadczenia pozwalają mu wyobrazić sobie projektowanie jako przestrzeń badań i wymiany oraz rozwinąć podejście wrażliwe na formy i materiały. Eksperymenty i badania mają kluczowe znaczenie dla jego pracy, umożliwiając mu rozważenie nowych materiałów i nowych zastosowań. To potwierdza jego codzienne podejście, tak aby każdy projekt mógł być postrzegany jako rzeźba całkowicie między prostotą a technicznością. Ta procedura prowadzi go do podejścia, które jest nie tylko kompleksowe, ale także wyjątkowe, ponieważ jego dzieła wywołują określone interakcje między użytkownikiem a obiektem.

Frédéric Saulou podjął 6-miesięczną rezydencję w Angers, gdzie prowadził badania i pracował nad kreacjami opartymi na minerałach z regionu Anjou. Frédéric Saulou pracował również dla hôtel Molitor, projektując porcelanę „fèves des rois” oraz zestaw filiżanek do kawy dla producentów porcelany z Limoges; Pracował także przy limitowanych edycjach na rezydencję artystów „Nagle stworzonych”.

Zwycięzca w kategorii „Suddenly Made”, artysta i projektant w rezydencji – Paryż / Bruksela – 2015 r
Artysta i projektant w rezydencji – Angers – 2014/2015
Zwycięzca, „International Porcelain Coffee Cup” z kompletem filiżanek – 2014
Zwycięzca, „Attisons le marbre” – projekt Monticule – 2013
Zwycięzca, VIA des écoles – Modułowy stół Cargo – 2012
Zwycięzca, „Inner Design” – Konkurs Eco Créative – Mediolan – 2012