Manuela Busetti i Andrea Garuti poznali się na studiach wzornictwa przemysłowego w Istituto Europeo di Design w Mediolanie, gdzie już pracowali nad zagadnieniami projektowania. W 2004 roku, roku XX Compasso d’Oro ADI, przyznano im nagrodę „Progetto Giovane” za projekt pracy dyplomowej „Double”, innowacyjną torbę chłodzącą wykonaną z neoprenu.

Od 2004 roku współpracują z różnymi studiami w Mediolanie specjalizującymi się w projektowaniu produktów i zaawansowanych projektów; współpracują również jako niezależni współpracownicy, projektując zarówno dla międzynarodowych konkursów, jak i dla producentów z różnych sektorów, w tym zastawy stołowej, armatury łazienkowej, ceramiki sanitarnej i mebli.

W 2007 roku ich projekt „Culla Belly” przyniósł im I nagrodę w międzynarodowym konkursie „Playing Design” organizowanym przez miasto Lissone we współpracy z Milan Triennale.

W 2008 roku obaj zostali wybrani do eksperymentalnego projektu „Prime Cup 01” promowanego przez Regione Lombardia i Milan Triennale w celu podniesienia poziomu innowacyjności wśród wybranych MŚP w regionie Lombardii. Projekty te są pokazywane publiczności w Teatrze Agora podczas Milan Triennale.

Matteo Redaelli ukończył wydział wzornictwa przemysłowego w Istituto Europeo di Design w Mediolanie w 2007 roku. W tym samym roku życie zawodowe trzech młodych projektantów zbiegło się podczas współpracy ze studiem projektowym w Mediolanie.

W 2008 roku zaczęli wspólnie pracować nad nowymi projektami, w pełni wykorzystując swoje różne umiejętności i wrażliwość.

Rozpoczęła się nowa współpraca z firmami produkcyjnymi z różnych sektorów: baterie kuchenne i łazienkowe, zastawa stołowa, naczynia kuchenne, piekarniki i płyty grzejne, meble wewnętrzne i zewnętrzne itp.

W 2010 roku wygrali konkurs projektowy Cristalplant, promowany przez Zanottę i Cristalplant, innowacyjnym projektem stolika kawowego ochrzczonego „Naica”.

W 2012 roku zdobyli go ponownie dzięki wszechstronnemu projektowi stołu „Verve” dla firmy Poliform.

W 2014 roku jury Young & Design 2014 wybrało tapicerowane krzesło „Log”, zaprojektowane dla Pedrali.
——————-

Nasze podejście do projektowania:
Jesteśmy trzema projektantami przemysłowymi, którzy współpracują ze sobą od 2008 roku, opracowując nowe produkty dla różnych dziedzin domu, a także rynku kontraktowego.
Projekty, które tworzymy, wynikają z syntezy naszych osobistych wizji i wrażliwości.
Naszym celem jest tworzenie obiektów, które zaspokajają zarówno nowe wymagania wynikające ze zmieniającego się stylu życia, jak i utrwalone potrzeby życia codziennego.
Tworząc wszystkie nasze projekty dążymy do prostych rozwiązań, zarówno technicznych, jak i formalnych, sprzyjających użyteczności i czytelności obiektu. W tym procesie reinterpretujemy zarówno tradycyjne, jak i innowacyjne materiały, pozwalając powstałym przedmiotom, umieszczonym w ich własnym kontekście, stać się dyskretnymi i delikatnymi towarzyszami życia.
Zazwyczaj nasze projekty są efektem refleksji, do której zachęca nas brief przedłożony nam przez firmę; mogą być również definiowane autonomicznie, kiedy identyfikujemy okazję; a nawet nieoczekiwana intuicja, która pojawia się w nieprzewidywalny sposób.
Po zdefiniowaniu koncepcji rozwijamy ją w wielu rozbieżnych kierunkach, a następnie dokonujemy selekcji, którą następnie przetwarzamy i przedefiniowujemy bardziej szczegółowo.
Zawsze lubimy pracować z różnymi rodzajami produktów, współpracując z firmami z różnych sektorów przemysłu, takich jak meble, zastawa stołowa i kuchenne, baterie i ceramika itp.
Nasze podejście do projektowania możemy zdefiniować jako zakorzenione we Włoszech, ale z europejskim smakiem. Oprócz mistrzów włoskiego wzornictwa wiele zawdzięczamy wzornictwu Europy kontynentalnej i Skandynawii.